+38067 974 91 52, secretovnetua@gmail.com

Чому утилізують зелені насадження?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Чому утилізують зелені насадження?

В останній час великого резонансу отримала інформація про знищення зелених насаджень у місті Дніпро. Ми вирішили розібратися у цьому питанні та зрозуміти логіку дій людей, які працюють у цій сфері життєдіяльності.

Відкриті бази даних дозволили провести аналіз діяльності Департамента благоустрою та інфраструктури ДМР, КП «Міськзеленбуд» ДМР та інших комерційних структур, пов’язаних з утриманням зеленого господарства міста.

Виявляється, уся деревина (дрова) повинна утилізуватися на полігоні побутових відходів.

У ході збору матеріалу ми отримали цікаву інформацію, яка наявна в усій тендерній документації та актах виконаних робіт, а саме – про утилізацію деревини.

Вивчаючи тендерну документацію Замовника – Департамента благоустрою та інфраструктури ДМР за 2016р. (тендерна документація затверджена протоколом від 14 грудня 2016р. № 1412. UA-2016-11- 18-001237-a), ми встановили, що дійсно у додатку 4 до документації значиться:

«…п.23 Захоронення/утилізація – м3-13405.»

У цьому ж документі вказано в зауваженнях: «Всі роботи, в яких передбачено навантаження та вивезення деревини, гілок, листя, зеленої маси, повинні враховувати витрати на захоронення або утилізацію.»

Промоніторивши інші тендери Департамента благоустрою та інфраструктури ДМР, можна побачити, що «поважне відомство» запланувало ще й  утилізувати  8708,2 м3., тобто в 2017 р. утилізують: 13405+8708 =22113.2 м3.

Також ми маємо інформацію про захоронення деревини КП «Міськзеленбуд»ДМР в 2016 р. об’ємом, рівним 3755.5 м3.

Всього — 25868 м3 альтернативного джерела енергії наші «господарники» просто викинули і ще викинуть на звалище.

Ми подумали, що це безгосподарність, халатність наших чиновників, але інтернет свідчить про інше. Набравши в пошуковій системі: «куплю дрова в Дніпрі», можна отримати чимало пропозицій з різноманітною ціновою політикою. Наприклад:

«Предлагаем дрова чурками по 30-40 см 480 грн 1 Складской метр. Дуб, акация. Доставка по городу 300-350 грн ЗиЛ. Ветки измельченные диаметром 2-10 см и длиной 10-15 см. Цена одного складского метра 250 грн! Колотые дрова 550 грн. Также доставляем по Днепропетровской области».

Або

Можливо, тому на території КП «Міськзеленбуд» ДМР спостерігаємо факт складування «утилізованої» деревини.

на території КП «Міськзеленбуд»ДМР, спостерігаємо факт складування «утилізованої» деревини

А на подвір’ї комерційного підприємства – субпідрядника КП – цілі гори.

Як утилізують деревину в Дніпрі

А, можливо, тому, що деревина утилізуєтся саме так, шляхом доставки замовнику «на поріг»:

деревина утилізуєтся шляхом доставки замовнику «на поріг»

деревина в Дніпрі утилізуєтся шляхом доставки замовнику «на поріг»

Про це треба запитати у директора Департамента благоустрою та інфраструктури, який прописує в тендерній документації такі умови, а в подальшому підписує акти виконаних робіт. («Має право першого підпису на фінансових документах у вставленому порядку; забезпечує контроль за ефективним і раціональним використанням бюджетних коштів в межах кошторисних призначень та повноважень.» Положення про Департамент, п.6).

І такий стан справ у зеленому господарстві міста спостерігається вже не перший рік.

У той же час, нормативні документи чітко прописують нашим чиновникам, що необхідно робити.

Так, Міністерство будівництва, архітектури та ЖКГ України своїм наказом №105 від 10.04.2006р. «Про затвердження Правил утримання зелених насаджень в населених пунктах України» в п.9.1.16 вказало: « До розцінки робіт з видалення дерев включаються: зняття дерева, розкорчування стовбура, корчування пеньків та вивезення деревини і гілок. Деревина видалених дерев оприбутковується та використовується для власних потреб або реалізується за ринковими цінами.»

Таким чином, можна легко порахувати, скільки втратило і ще втратить місто від непродуманих дій чиновників. Тільки за 2016р. сума склала б більше 1 000 000 грн. додаткових надходжень в бюджет міста, а в сумі за весь обсяг за 2017 р. цифри лякають. Це більше 6 000 000 грн. неотриманої вигоди.

Тому, можливо міській владі варто здійснювати не лише «утримання», і «поточний ремонт зелених насаджень» у вигляді «утилізації», а й зайнятися їх обліком, раціональним використанням і наповненням міської казни.

Ми вважаємо, що інформація, знайдена у ході нашого журналістського розслідування, варта уваги правоохоронних органів та органів Державної аудиторської служби. Сподіваємося на реакцію і готові надати свій ресурс для публікації відповіді усіх зацікавлених осіб.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Опублікувати:

Залишити Коментар