+38067 974 91 52, secretovnetua@gmail.com

Спорт на руїнах або Хто «гріє руки» на спортивних майданчиках

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Бути спортивним — модно?

Сьогодні бути спортивним стало модно. Молодь все більше пересідає на велосипеди, батьки витрачають шалені кошти на спортивні секції для своїх нащадків, бізнесмени вкладають гроші в розвиток елітних видів спорту. Але…

Такий здоровий спосіб життя не всім по кишені. Мова йде про масове заняття спортом. Так щоб дворовою компанією, у будь-яку вільну хвилинку і, не витрачаючи коштів. От і виходить, що молодь із сімей із скромнішим достатком не може собі цього дозволити. Як результат – сумнівні заняття, шкідливі звички, які ні до чого доброго не приводять.

Влада міста, використовуючи фінанси громади, мусить забезпечувати можливість для молоді та дітей займатися спортом у власному дворі та парках міста. У Дніпрі це завдання доручено комунальному підприємству «Спорт-Дніпро», на балансі якого перебуває більшість усіх спортивних та дитячих майданчиків нашого міста. Також, згідно зі Статутом підприємства, КП зобов’язане утримувати у належному стані уже існуючі, а також встановлювати нові спортивні об’єкти. На це Дніпровська міська рада регулярно виділяє кошти з бюджету. Як насправді виконує КП свої обов’язки перед платниками податків – у нашому журналістському розслідуванні.

КП «СПОРТ-ДНІПРО». Загальна інформація

Комунальне Підприємство «Спорт-Дніпро» було створене у 2007 році та підпорядковується Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради. Очолює його такий собі Юрченко Антон Романович. До речі, особистість вже відома містянам, завдяки історії з політичною рекламою Вілкула на дитячих майданчиках, що належать місту. Щодо нього навіть проводилося службове розслідування, проте, пан Юрченко так і лишився на своїй посаді.

Статутний фонд, як і належить підприємству подібного рівня, складає кругленьку суму — у 26 655 000 грн. На балансі у КП знаходяться близько 700 спортивних об’єктів на території  м. Дніпро. Більш точну цифру представники Департаменту нам надати відмовляються.

На неодноразові запити наших журналістів  вперто отримуємо відповідь, що вся інформація викладена у відкритих джерелах. Той факт, що вона є або неповною, або застарілою, можновладці зігнорували.

Чому Департамент так вперто приховує цю інформацію, для нас так і лишилося загадкою. Але така поведінка чиновників наштовхує на припущення, що приховувати є що.

І все ж деякі документи КП нам вдалося проаналізувати. Найбільш вражає штатний розклад працівників підприємства. Нагадаємо, що «Спорт-Дніпро» відповідає за більшість спортивних об’єктів міста. Отже, на виконання своїх обов’язків КП мусить мати солідний колектив спеціалістів для обслуговування балансового майна. Проте, на підприємстві працює всього 12 людей, включаючи самого директора, заступника та бухгалтерів. Відповідно, виникає логічне питання – як 12 працівників можуть обслуговувати більш ніж 700 спортивних та дитячих майданчиків по всьому Дніпру? Чи все керівництво підприємства особисто фарбує та ремонтує турніки та бруси?

Фінансово-господарська діяльність КП «СПОРТ-ДНІПРО»

Щоб з’ясувати, яким магічним способом «Спорт-Дніпро» виконує свої обов’язки, ми проаналізували всі тендери, що проводило підприємство через систему Prozzorro.

Тут, власне, і стало зрозуміло, що КП елементарно перекладає всю свою роботу на приватників. Справа в тому, що окрім самих майданчиків, «Спорт-Дніпро» закупляє також, і послуги з їх встановлення, догляду, капітального ремонту тощо. Тобто, по суті, вся діяльність підприємства зводиться до проведення тендеру. А це, нагадаємо, одне з найбільших КП Дніпра за кількістю балансових об’єктів.

Цікавим є і сам процес проведення закупівель. Основними виконавцями замовлень «Спорт-Дніпро» є дві компанії – НВК «Гойда» та ТОВ «Торговельний дім Нью-лайн». У перших «Спорт-Дніпро» стабільно замовляє дитячі майданчики, у других – міні-футбольні та баскетбольні поля, а також ремонт та обслуговування вже наявних. Нашу увагу привернуло те, що більшість закупівель у 2016 році «Спорт-Дніпро» проводило взагалі у «ручному режимі», за відсутності будь-якого конкурсу, і обирало переможців за цінами, на порядок вищими, аніж пропонували інші учасники.

У цьому році ж конкурс таки був, проте складається враження про його суто декоративний характер. Як і раніше, перемагають у ньому лише вищезгадані компанії. А єдиний конкурент — ТОВ «Променергетика» підозріло вказує копійка в копійку ті ж суми. Хоча, згідно із законом «Про публічні закупівлі» , в такому випадку проводиться ще один етап тендеру, впродовж якого одному з учасників надається можливість знизити ціну на один крок. За наявності ж інших учасників, що беруть участь у тендері та пропонують менші ціни за свої послуги (а це є єдиними критерієм конкурсу), КП все одно регулярно обирає своїх постійних виконавців, аргументуючи це «позитивним досвідом співпраці».

У цьому випадку скаргу учасника орган оскарження задовольнив і торги було відмінено.

Виявлені порушення у проведенні тендерів

Привернув увагу тендер, оголошений КП і завершений на початку травня 2017 року. Мова йшла про 11 міні-футбольних полів та 5 баскетбольних майданчиків.  Сума чималенька – майже 23 000 000 грн. Переможець – із традиційних – ТОВ «Торгівельний дім «Н`ю-лайн». Проте, цікаве в іншому. Проаналізувавши укладені угоди з переможцем, ми виявили, що КП у закупівлі міні-футбольних полів, що по суті є закупівлею товару, вказує також вимоги із впорядкування території, планування, встановлення та догляду за вищезазначеним товаром, що є вже послугою. Тобто, по суті, КП під час оголошення тендеру та під час висування вимог має на увазі абсолютно різні поняття.

Здавалося б – незначні деталі. Проте, кожна з них – важлива, бо є індикатором прозорості закупівлі. А, отже, систематичне їх порушення наштовхує на певні висновки. Але робити їх не нам. Вся інформація про виявлені нами факти порушення була передана до Східного офісу Держаудитслужби. Ми хотіли дізнатися думку спеціалістів, чи справді це порушення, і на скільки воно серйозне.

Там провели власне дослідження (у ході якого, до речі, зіштовхнулися з тими ж нахабними «відписками»­­ від адміністрації КП «СПОРТ-ДНІПРО» ) . Аналізом тендерної документації встановлено ряд порушень у процедурі проведення торгів.

Так, вказаний нами факт дійсно має ознаки не відповідності вимогам статті 12 ЗУ «Про публічні закупівлі», про що спеціалісти Східного офісу Держаудитслужби вказали нашим журналістам у письмовій відповіді.

Отримавши підтвердження нашим підозрам, фахівці  Східного офісу Держаудитслужби прийняли рішення про ретельну перевірку діяльності «Спорт-Дніпро». І у цьому ж тендері виявили ще ряд процедурних порушень. Це стосується і документації ТОВ «Міленіум Спорт», яка була відхилена організатором. І на це дійсно були законні причини, підтверджує Держаудитслужба.

Відповідно до висновків Держаудитслужби, пропозиція ще одного учасника  — ТОВ НВП «Променергетика», відповідно до норм законодавства, теж повинна бути відхилена. Хоча організатор цього не зробив.

Виявлені порушення і на етапі обрання переможця торгів. Аудитори, посилаючись на законодавство, чітко дали пояснення причин, чому вбачають у цьому теж невідповідність ЗК «Про публічні закупівлі».

Як бачимо, спеціалісти Східного офісу Держаудитслужби занепокоєні виявленими порушеннями та ігноруванням їх вимог з боку КП «СПОРТ-ДНІПРО» і прийняли рішення провести подальшу перевірку фінансової діяльності підприємства.

Як надалі складеться доля підприємства та його керівництва – вирішать компетентні у цьому питанні спеціалісти. А для нас, жителів Дніпра ясно одне – понад 10 років ми утримуємо КП «Спорт-Дніпро» , що самостійно не може виконувати свої функції. Підприємство не має ані потрібної кількості працівників, ані техніки. І навіть, перекладаючи свої функції на інших, КП не забезпечує у повній мірі можливість займатися спортом на вулицях містах.   А за цим – стоїть майбутнє нашого міста, молоді, що замість спортивного майданчика піде до бару чи шукати сумнівних пригод. Висновки – робіть самі.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Опублікувати:

Залишити Коментар